خبر جدید

» رنکینگ المپیکی تکواندو؛ تکواندو ایران در حسرت صدرنشینی جهان

  • تاریخ : 8th دسامبر 2018
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید :
  • نظرات : بدون نظر

رنکینگ المپیکی تکواندو؛ تکواندو ایران در حسرت صدرنشینی جهان
[ad_1]

لوگو تکواندو

تهران (پانا) – فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ ورزشکاران این رشته در ماه دسامبر را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سایت رسمی فدراسیون جهانی رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه دسامبر را اعلام کرد. امتیازات این رده‌بندی تا پایان مسابقات ماه نوامبر محاسبه شده است.

در این رنکینگ امتیازات ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ به طور کل از جدول رده‌بندی حذف و از امتیازات ماه‌های دیگر از این سال ۷۵ درصد کم شده است. امتیازات ۲۰۱۵، ۵۰ درصد (ماه دسامبر ۷۵ درصد)، امتیازات ۲۰۱۶، ۲۵ درصد (ماه دسامبر ۵۰ درصد) کاهش پیدا کرده و از امتیازات ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ نیز ۲۵ درصد کسر شده است.

ملی‌پوشان تکواندوی کشورمان در گروه مردان در فینال مسابقات گرندپری شرکت کرده بودند، اما در گروه زنان نمایندگان ایران پس از تورنمنت کره جنوبی در هیچ رویدادی شرکت نکردند. امتیازات بازی‌های آسیایی نیز هنوز محاسبه نشده است.

در رده‌بندی اعلام شده، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۳۰۵ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. فرزان عاشورزاده، دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۲۶۸/۱۲ امتیاز در رده هفتم جای گرفت.

براساس این گزارش، در وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی با ۱۸۰/۵۷ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و میرهاشم حسینی دیگر نماینده این وزن با کسب ۱۵۴/۳۴ امتیاز رده نوزدهم را به خود اختصاص داده است.

علی اشکوریان و محمدعلی خسروی نیز در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۶۰ امتیاز رده بیستم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و مهدی خدابخشی با ۱۵۱/۶۱ امتیاز همچنان در رده بیست‌وچهارم قرار دارد.

سجاد مردانی، تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز در فینال گرندپری ۲۰۱۸ مدال برنز را کسب کرد و با ۲۹۶/۵۹ امتیاز همچنان در رده پنجم قرار دارد، اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۹۶/۹۰ امتیاز رده چهل‌و‌سوم را به نام خود ثبت کرده و مبینا نژاد، دیگر نماینده تکواندوی ایران در این وزن با ۸۰ امتیاز در جایگاه پنجاه‌و‌هشتم قرار گرفته است.

کیمیا علیزاده، نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم با ۸۲/۴۲ امتیاز جایگاه چهل‌و‌چهارم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی، دیگر نماینده کشورمان در این وزن با ۴۶/۲۷ امتیاز و در جایگاه شصت‌وهفتم قرار دارد.

در سنگین وزن نیز زهرا پوراسماعیل با ۸۴/۷۱ امتیاز رده سی‌و‌هفتم را به خود اختصاص داده و اکرم خدابنده نیز با ۶۳/۴۰ امتیاز در رده پنجاه‌و‌سوم جای گرفت. کیمیا همتی دیگر نماینده این وزن نیز که مدال نقره المپیک جوانان را کسب کرد با ۶۰ امتیاز در رده ۵۷ قرار گرفته است.

[ad_2]

لینک منبع مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.