خبر جدید

» تهران| گرانی کالا با وجود کاهش دلار صدای مردم را درآورده است- اخبار استانها – اخبار تسنیم

  • تاریخ : 8th دسامبر 2018
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید :
  • نظرات : بدون نظر

تهران| گرانی کالا با وجود کاهش دلار صدای مردم را درآورده است- اخبار استانها – اخبار تسنیم
[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار با اشاره به لزوم ارتقا روحیه اجتماعی در بین جوانان اظهار داشت: روراستی، دوری از افراد دروغ‌گو و خیانتکار، گره‌گشایی از مشکلات دیگران و بی‌منت کمک کردن به دیگران از جمله ویژگی‌هایی است که روحیه اجتماعی افراد به ویژه جوانان را تقویت می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: متأسفانه برخی به دنبال استثنا قرار دادن خود هستند و این بسیار ناپسند است که تنها در برخی موارد به دنبال اجرای حکم حکومتی هستیم و از مقام معظم رهبری می‌خواهند که مایه بگذارند و معلوم نیست چرا وقتی چنین اقدام خوبی از سوی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد این‌گونه می‌خواهند از زیر بار آن خارج شوند.

امام جمعه شهریار سپس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز بیان کرد: حضور قلب در نماز یکی از مهم‌ترین اصول نماز است که باید در همه حال وجود داشته باشد چرا که نماز خود امر به معروف و نهی از منکر است و اگر دقیق انجام شود تأثیرات بسزایی در زندگی فردی و اجتماعی دارد.

سالمی ادامه داد: توجه به بُعد فرهنگی نماز در مراکز فرهنگی، اجتماعی و آموزشی حائز اهمیت بسیار است و وزارت آموزش و پرورش باید تصمیم جدی در این زمینه بگیرد که با این حرکت از سوی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توان راه‌حل‌های اساسی در مباحث تربیتی، معرفتی و فرهنگی ارائه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات دشمن در غیرواقعی خواندن امکانات و تجهیزات موشکی ایران تصریح کرد: به دشمنان اعلام می‌کنیم نه در حوزه دفاعی و موشکی عقب‌نشینی می‌کنیم و نه اینکه از کشوری برای آزمایش و پیشرفت موشکی کشور خود اجازه می‌گیریم چرا در اسلام و قرآن نیز بر تقویت توان دفاعی کشورها تأیید شده است.

امام جمعه شهریار افزود: امروز دشمن بی‌‌رحمانه در حال کشتاری وسیع در یمن است و دنیا و رسانه‌های آن توجهی به مردم غیرنظامی و کشتار زنان و کودکان آن ندارند، اما همان‌طور که وعده الهی است امروز دشمنان خود با مشکلات بسیاری درگیر شده‌اند و خفت بن‌سلمان در دیدار با گروه ۲۰ آبرویش را در دنیا برد.

سالمی با بیان اینکه صبر، وحدت و مقاومت ضامن پیروزی مسلمانان در جهان است بیان کرد: وحدت میان مسلمانان سبب می‌شود که حتی دشمنان نتوانند ذره‌ای از افکار خود را پیش ببرند و امروز انقلاب اسلامی که بر اساس وحدت و اسلام شکل گرفته به دنیا صادر شده است و سبب اضمحلال آمریکا و ابرقدرت‌هایی پوشالی شده است.

وی سپس افزود: مردم در همه حال ایستاده‌اند و پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی بوده و هستند اما از مسئولان انتظار داریم که با مردم روراست باشند، آقای رئیس‌جمهور یک بار از مردم معذرت بخواهید و آن‌قدر کشور را گل و بلبل نشان ندهید، قوه‌قضائیه و مجلس هم باید با مردم روراست باشند، مردم هیچ‌گاه کم نگذاشته و طاقت آورده‌اند و پای انقلاب ایستاده‌اند و امیدواریم مسئولان نیز پای مردم و انقلاب محکم و استوار بایستند.

۸۰ میلیون ایرانی زیربار فشار اقتصادی کمر خم کرده‌اند

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به ۱۶ آذرماه و روز دانشجو اظهار داشت: ۱۶ آذر سال ۳۲ دانشجویان مسلمان، متدین، دلباخته اهل بیت(ع)، طرفداران و حامیان مرجعیت دینی در مقابل خواسته‌های شیطانی و حرف زور و اندیشه باطل حرکت کردند.

وی بیان کرد: پس از کودتای ۲۸ مردادماه که رژیم وابسته توانسته به کمک اربابان و دلارهای آمریکا بر اریکه قدرت بازگردد درصدد برآمده تا به هر نحوی پایه‌های حکومت را محکم کند و با سرکوب مردم و ایجاد وابستگی شدید به استکبار، رئیس‌جمهور وقت آمریکا (آیزنماور) نقشه سرکوب مردم را بهترین راه می‌دانست.

امام جمعه قرچک افزود: جهان‌خوارانی که به نام‌های پر زرق و برق و شعارهای طرفداری از حقوق بشر و آزادی، به جان ملت‌ها افتادند و فساد، ترور، قتل و غارت را در جهان توسعه می‌دهند این‌ها بزرگ‌ترین پایمال‌کنندگان حقوق بشر هستند.

اسماعیلی تصریح کرد: امروز دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها در فضایی کاملاً آزاد و زیر سایه حکومت اسلامی که زمینه عزّت و استقلال آن‌ها را فراهم آورده است چه استفاده‌ای می‌برند؟ ارزش‌های اسلامی که در رژیم طاغوت با خون‌های پاک دانشجویان حفظ و دفاع می‌شد امروز چه جایگاهی دارد؟ مسئولان دانشگاهی چه برنامه‌هایی دارند تا جوانان را به اهداف مقدس تحصیل با اندیشه الهی نزدیک کنند؟

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که دانشجو چشم بیدار ملت است گفت: دانشجویان باید نه گفتن به قدرت بیگانه را با اس
تقلال علمی آئین خود بداند، ترکیب شور و شعور جوانی بر محور عقل و شرع باعث پویایی جامعه است و به این خاطر دشمن سخت در پی تعلیم متخصصان غیرمتعهد و ترویج تفکر لیبرالی و لائیک است.

امام جمعه قرچک تصریح کرد: امروز تنها اندیشه پاسخگو به نیازهای فطری و عقل مترقی، اندیشه قرآنی است؛ لذا استکبار از این اندیشه وحشت دارد چرا که عده‌ای نوکر و مزدور داخلی به عنوان غلامان بی‌مغز و بی‌روح پیرو منافع بت‌کده‌های عصر شده‌اند و این در حالی است که هر کس امروز سنگ آمریکا را به سینه بزند، نمرودی و فرعونی است.

اسماعیلی ادامه داد: عده‌ای به اسم اسلام و مسلمانی، ننگ دنیای اسلام هستند، روز دانشجو روز مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل است و ما برای مقابله با کفر و استکبار ملاحظه هیچ‌کس را نمی‌کنیم.

وی سپس با اشاره به گرانی‌های حاکم بر بازار خاطرنشان کرد: مردم قدرت خرید واجبات را ندارند، هنوز اقتصاد ما به نفع هزاران نفر و به ضرر ۸۰ میلیون نفر است، ساماندهی ارزی صورت نگرفته است و تا استقلال سیاسی نداشته باشیم استقلال اقتصادی و فرهنگی نیز امکان‌پذیر نیست.

گرانی کالا با وجود کاهش دلار داد مردم را درآورده است

حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی صالح‌نیا امام جمعه کن ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بخش کن با بیان اینکه تقوا برای انسان نورانیّت می‌آورد و راه‌حل بسیاری از مشکلات مردم است اظهار داشت: وقتی انسان در مسیر تاریک حرکت می‌کند پیوسته خطا و گناه انجام می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به بداخلاقی‌های برخی افراد در داخل کشور افزود: اینجا مثلاً یک کشور اسلامی است؟ عدهای مسلمان، مسلمانان دیگر را آزار می‌دهند و عده‌ای پشت سر هم به بهانه افزایش قیمت دلار اجناس را گران می‌کنند و وقتی دلار پایین می‌آید نیز قیمت کالا را ارزان نمی‌کنند و مردم هر چه می‌دوند به گرانی‌ها نمی‌رسند.

امام جمعه کن بیان کرد: این پول‌های حرام اثر بی‌دینی است و انباشت این لقمه‌های حرام در شکم‌ها وضع فرهنگی جامعه را وخیم‌تر می‌کند، بارها فریاد زدیم این همه پاساژ و مال بدون مسجد و نمازخانه نسازید اما عده‌ای در برخی ارگان‌ها فقط پول گرفتند و مجوز دادند و این شد که امروز برکت از جامعه رفته است.

صالح‌نیا ادامه داد: نقدینگی در جامعه بالا رفته ولی به جای افزایش رفاه باعث نابسامانی اقتصادی شده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور مهمانانی از انجمن جهانی صلح نوئل در مراسم نماز جمعه بخش کن خاطرنشان کرد: حرکت برای صلح جهانی آرمان شیعه و وجه تمایز شیعه از بقیه ادیان و مذاهب است همچنان که امام مهدی(عج) مصلح کل است و با حضور خود جهان را پر از عدل و داد می‌کند.

عزم جدی برای اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی ورامین وجود ندارد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن اشاره به سالروز ۱۶ آذرماه و روز دانشجو اظهار داشت: دانشگاه و دانشجو از سرمایه‌های بزرگ کشور هستند که به برکت انقلاب اسلامی رشد چند برابری داشته و از ۲۲۳ دانشگاه در سال ۵۵ به ۲ هزار و ۶۴۰ دانشگاه در سال ۹۵ رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه رژیم پهلوی همواره سعی بر دور نگاه داشتن دانشگاه‌ها از خلاقیت و خودباوری بود افزود: اما به برکت انقلاب اسلامی و حرکت الهی امام(ره) دانشگاه و دانشجوی مسلمان و فرهیخته امروز شاهد رشد، ابتکار و پیشرفت در تمام عرصه‌های علمی و دانشگاهی هستیم.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به تلاش برخی جریانات سیاسی برای موج‌سواری در دانشگاه‌ها و استفاده ابزاری از دانشجویان تصریح کرد: این نگاه به دانشگاه خیانت است و دانشجویان باید بیدار باشند و در برابر فتنه‌ها و انحرافات به موقع موضع‌گیری کنند.

محمودی سپس با انتقاد از عدم سفر رئیس‌جمهور به ورامین در ۵ سال عمر ریاست‌جمهوری خود گفت: افسوس می‌خوریم که با توجه به این همه امکانات، منابع طبیعی، فرصت‌های اجتماعی و نیروهای توانمند در ورامین چرا به این منطقه توجه لازم نمی‌شود و حق ورامین اَدا نشده است.

وی ضمن انتقاد از عدم اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی ورامین بیان کرد: طرح و امضا وجود دارد اما معلوم نیست که چرا هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد، چرا اقدام جدی در مورد احداث اردوگاه دانش‌آموزی در ورامین، سالن دائمی نمایشگاه، معرفی تولیدات ورامین به منظور تحقق شعار سال و غیره صورت نمی‌گیرد، ورامین شهر بدون دخانیات است و امروز دخانیات به سم مهلک جوانان و خانواده‌ها تبدیل شده است اما عزم جدی برای مقابله با آن مشاهده نمی‌شود.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه نماز جمعه بهترین سنگر برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان است خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از کسانی که در حوزه‌های فرهنگی فعالیت دارند، نماز جمعه را محور نمی‌بینند، چرا در
جذب جوانان، دانش‌آموزان، ورزشکاران و بسیجیان از سنگر نماز جمعه به شیوه‌ای مناسب استفاده نمی‌شود.

محمودی ضمن تقدیر از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها به انتقاد از رسانه ملی پرداخت و افزود: خبر تخریب چند ماشین با عنوان « اشرار کفن‌پوش» در رسانه ملی‌ پخش می‌شود، اما فرهنگ کفن‌پوشی که افتخار مردم این دشت و دفاع از مرجعیت و ولایت آن‌ها است نادیده گرفته شده و خبر برگزاری همایش «ورامین انقلابی» نادیده گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: ما مسئولان شهرستان‌ها هیچ‌گاه بی‌مهری‌ها در حوزه‌های فرهنگی شهرستان‌های استان تهران را نمی‌پذیریم و امیدواریم مسئولان فکری برای این شهرستان‌های پر جمعیت کنند.

امام جمعه موقت ورامین سپس با اشاره به حمله تروریستی روز گذشته در چابهار بیان کرد: ایجاد ناامنی در کشور ما در دستور کار دشمنان قرار دارد پس از اهواز شاهد این جنایت در چابهار بودیم و باید بدانیم که دشمن بیکار نیست و همواره در حال توطئه‌چینی برای ضربه زدن به نظم و مردم است که البته تاکنون موفق نشده است و به زودی شاهد برخورد قاطع نظام اسلامی با عوامل این جنایت خواهیم بود.

پیشرفت و آینده جامعه بستگی به حضور دانشجویان و جوانان دارد

حجت‌الاسلام والمسلیمن محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن تبریک ۱۶ آذرماه و روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان امیدان آینده، سرمایه و چشم چراغ ملت هستند که پیشرفت و آینده درخشان جامعه بستگی به آن‌ها دارد.

وی ادامه داد: دشمن از ابزارهای مختلف استفاده می‌کند تا ذهن و اندیشه دانشجویان را منحرف کند و تلاش دارد تا ایمان، امید و اعتماد به نفس را از آن‌ها بگیرد، از این‌رو باید تلاش شود تا خروجی دانشگاه‌ها انسان‌های صالح، بصیر، متخصص و متعهد باشد.

امام جمعه بخش گلستان در ادامه ضمن گرامیداشت سالگرد حضرت آیت‌الله العظمی گلپایگانی و سالروز شهادت آیت‌الله شهید دستغیب بیان کرد: این دو شخصیت بزرگ که هر دو از علمای ربانی و از افتخارات حوزه‌های علمیه تشیع می‌باشند خدمات بزرگی به اسلام و انقلاب ارائه کرده‌اند.

نورپور سپس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز گفت: بخش مهمی از گرفتاری‌ها و آلودگی‌های ما بر اثر نپرداختن به این حقیقت هشداردهنده است؛ از این‌رو ترویج نماز با همه شیوه‌های اثرگذار در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و مدارس مزیّن به نمازخوانی نوجوانان شود که این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در خودکفایی صنعت سدسازی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب تنها ۱۹ سد در کل کشور توسط خارجی‌ها ساخته شده بود که نخستین سد در گلپایگان ساخته شد که پس از انقلاب با خروج مهندسان خارجی از ایران به برکت تلاش و کوشش مهندسان جوان در سایه انقلاب اسلامی امروز قریب به ۱۷۰ سد بزرگ در کشور ساخته شده است و ایران سومین کشور برتر در صنعت سدسازی دنیا است.

انتهای پیام/ ع

[ad_2]

لینک منبع مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.